Wysyłanie palet transportowych, paczek, przesyłek z dokumentami na terenie miasta jest niezwykle istotne dla sprawnego funkcjonowania wielu instytucji i firm. Usługa AVIS AGLO polega na ekspresowych dostawach przesyłek kurierskich, na terenie aglomeracji, w dniu ich nadania. Usługi realizowane są, w zależności od rodzaju powierzonych operatorowi przesyłek, odpowiednio dedykowanymi środkami transportu w jak najkrótszym czasie w przeciągu 2 do 8 h. Zróżnicowanie środków transportu, adekwatne do charakteru powierzanych przesyłek, gwarantuje bezpieczeństwo przewożonych przesyłek i terminową realizację usług.

Obszar obsługi obejmuje tzw. aglomerację, której granice określają miejscowości wyznaczające obszar geograficzny aglomeracji. Kurierzy operatora, realizują praktycznie ekspresowe dostawy bezpośrednie „od drzwi do drzwi” przemieszczając się wyłącznie w granicach aglomeracji­­, a obowiązująca logistyka usługi AVIS AGLO jest w stanie sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających Klientów.

Przesyłki w usłudze AVIS AGLO mogą stanowić wszystkie rodzaje przesyłek dopuszczonych do obrotu kurierskiego tj.: przesyłki z dokumentami (listy kurierskie), paczki, pakunki, rulony, palety transportowe itp. przemieszczane na podstawie listu przewozowego.

Usługę AVIS AGLO można zamówić wszystkimi dostępnymi kanałami komunikacji, zarówno przez BOK AVISTRANS, jak i kontakt telefoniczny. Operator udostępnił Klientom, posiadającym zawarte z operatorem umowy, również kanał mobilny, poprzez który za pomocą urządzeń mobilnych zleceniodawca może przeprowadzić wszystkie czynności związane z ekspedycją przesyłki, opłaceniem usługi i zamówieniem kuriera w dogodnym dla siebie czasie.

W razie potrzeby, na życzenie nadawcy, ekspedycja oraz realizacja dostaw przesyłek w ramach usług AVIS AGLO może następować również w nietypowych godzinach popołudniowych lub wieczornych z dostawą poranną w dniu następnym.

Dostawy bezpośrednie podlegają takim samym rygorom formalno – prawnym, jak inne usługi kurierskie AVISTRANS. Standardowym potwierdzeniem wykonania usługi jest pokwitowanie odbioru przesyłki przez adresata na kopii listu przewozowego. Możliwe są również inne formy dokumentowania wykonania usługi np. zwrot do nadawcy potwierdzonej kopii listu przewozowego lub pokwitowania odbioru uzyskanego za pośrednictwem terminala elektronicznego kuriera.

Dostawy bezpośrednie, realizowane usługą AVIS AGLO, podlegają permanentnemu śledzeniu drogi ich przebiegu przez dyspozytorów operatora. Bieżące wskazania współrzędnych geograficznych pojazdu kuriera na szczegółowej mapie AVISTRANS©OSM oraz aktualny statusu przesyłek umożliwiają bezpośrednią kontrolę nad terminowością dostaw i ich bezpieczeństwem.

Dodaj komentarz